Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lushbabe19's Rating My Rating
1
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2
Heartbreakers 2001,  PG-13)
3
Thirteen 2002,  R)
Thirteen
Such a good film really enjoyed it!!
4
Scarface 1932,  PG)
5
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
Die Hard 3: With a Vengeance
loved this film aint seen the first one though really want 2!!
6
Dangerous Minds 1995,  R)
Dangerous Minds
Brilliant film would definately recommend it!!
7
Green Street Hooligans 2005,  R)
Green Street Hooligans
ace film!
8
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
The cars oh my god!!!!!!!!
9
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Funniest thing ever!!
10
See Jane Date 2003,  PG)
See Jane Date
Id really like to c this!!
11
Drop Dead Fred 1991,  PG-13)
Drop Dead Fred
Absolutely hilarious!!
12
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
Brilliant film really enjoyed it!!
13
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
Quality!! best cartoon film out in ages seen it like 100 times and still aint bored of it lol
14
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
15
The Green Mile 1999,  R)
The Green Mile
Really good film very touching, made me cry!!!
16
Romeo Must Die 2000,  R)
17
Cruel Intentions 1999,  R)
18
Bad Boys II 2003,  R)
19
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
20
Final Destination 2000,  R)
21
Stand by Me 1986,  R)
22
The Break-Up 2006,  PG-13)
23
High School Musical 2006,  G)
24
Girl, Interrupted 1999,  R)
Girl, Interrupted
Absolutely brill film love watchin it definately worth c in!!!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments