My Favorite Movies


  lundle's Rating My Rating
1
Scarface 1983,  R)
2
The Godfather 1972,  R)
3
The Godfather, Part II 1974,  R)
4
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
5
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
6
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
7
Crash 2005,  R)
8
Seven Samurai (Shichinin no Samurai) 1954,  Unrated)
9
From Dusk Till Dawn 1996,  R)
10
Jackie Brown 1997,  R)
11
Sin City 2005,  R)
12
Pulp Fiction 1994,  R)
13
Bad Boys 1995,  R)
14
Citizen Kane 1941,  PG)
15
Léon (The Professional) 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments