My Favorite Movies


  lunchboxokc's Rating My Rating
1
The Rock 1996,  R)
2
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
3
Rocky 1976,  PG)
4
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
5
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
6
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
7
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
8
Sin City 2005,  R)
9
Blade 1998,  R)
10
Carlito's Way 1993,  R)
11
Days of Thunder 1990,  PG-13)
12
Fight Club 1999,  R)
13
Transformers 2007,  PG-13)
14
Gladiator 2000,  R)
15
Braveheart 1995,  R)
16
300 2007,  R)
17
The Last Samurai 2003,  R)
18
Army of Darkness 1993,  R)
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
21
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
22
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
23
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
25
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
26
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
27
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
28
The Punisher 2004,  R)
29
X-Men 2000,  PG-13)
30
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
31
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
32
Spider-Man 2002,  PG-13)
33
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
34
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
35
Fantastic Four 2005,  PG-13)
36
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
37
Batman Begins 2005,  PG-13)
38
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
39
Die Hard 1988,  R)
40
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
41
Predator 1987,  R)
42
Conan the Barbarian 1982,  R)
43
Conan the Destroyer 1984,  PG)
44
Aliens 1986,  R)
45
Sling Blade 1996,  R)
46
Super Troopers 2002,  R)
47
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
48
Old School 2003,  R)
49
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 2006,  PG-13)
50
Waiting 2005,  R)
51
Grandma's Boy 2006,  R)
52
Joe Dirt 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments