Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lunasg's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
2
A Knight's Tale 2001,  PG-13)
3
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
4
The Notebook 2004,  PG-13)
5
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
6
The Lake House 2006,  PG)
7
Ghost 1990,  PG-13)
8
The Man in the Iron Mask 1998,  PG-13)
9
The Prince and Me 2004,  PG)
10
Sleeping Beauty 1959,  G)
11
Cardcaptor Sakura - The Movie 2 - The Sealed Card 2003,  Unrated)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
13
The Princess Diaries 2001,  G)
14
Elizabethtown 2005,  PG-13)
15
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
16
A Cinderella Story 2004,  PG)
17
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
18
Mona Lisa Smile 2003,  PG-13)
19
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
24
Beauty and the Beast 1991,  G)
25
The Wizard of Oz 1939,  G)
26
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
27
Spider-Man 2002,  PG-13)
28
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
29
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
30
X-Men 2000,  PG-13)
31
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments