My Favorite Movies


  lunararuz's Rating My Rating
1
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain)
Love this movie.. Amelie is a great girl.. !!
You need to see this movie..! it has many interesting details..
2
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
3
Under the Tuscan Sun 2003,  PG-13)
4
Flatliners 1990,  R)
5
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
6
Never Been Kissed 1999,  PG-13)
7
My Neighbor Totoro 1988,  G)
My Neighbor Totoro
Beautiful movie... !!! love totoro is a cute
8
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
9
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999,  PG-13)
10
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
11
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
12
Love Actually 2003,  R)
13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
14
Peter Pan 2003,  PG)
15
Big Fish 2004,  PG-13)
Big Fish
Fantastic movie!! surreal, magic.. love it.
16
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments