My Favorite Movies
| LuisFdeSousa's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 2 |
Garden State 2004, R) |
|
| 3 |
Being John Malkovich 1999, R) |
|
| 4 |
Amores Perros 2000, R) |
|
| 5 |
Punch-Drunk Love 2002, R) |
|
| 6 |
Monty Python and the Holy Grail 1974, PG) |
|
| 7 |
The Life Aquatic with Steve Zissou 2004, R) |
|
| 8 |
21 Grams 2003, R) |
|
| 9 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 10 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 11 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 12 |
Last Life in the Universe 2003, R) |
|
| 13 |
Hotaru no haka (Grave of the Fireflies) 1988, Unrated) |
|
| 14 |
8 1/2 1963, Unrated) |
|
| 15 |
Citizen Kane 1941, PG) |
|
| 16 |
Metropolis 1927, PG-13) |
















