My Favorite Movies


  ludog26's Rating My Rating
1
The Ladies Man 2000,  R)
The Ladies Man
Can I Buy You A Fish Sandwich? Hey Sweet Thang!
2
300 2007,  R)
300
AWESOME!!!!!!!!SEEN IT 2 TIMES.
3
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)
Tenacious D in: The Pick of Destiny
Jack Black is The Master!!!
4
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Another great movie By the Mastermind~Jack Black
5
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
AWESOME MOVIE!!!
6
Nacho Libre 2006,  PG)
Nacho Libre
Worthy Of Awards!!!!!
7
Aqua Teen Hunger Force Colon Movie Film for Theatres 2007,  R)
8
The Waterboy 1998,  PG-13)
The Waterboy
WA-WA-WA-WATER
9
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
Happy Gilmore
BETTER
10
Across the Universe 2007,  PG-13)
Across the Universe
GREAT MOVIE!!!A+++
11
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
12
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
AWESOME MOVIE!!! A+ TO THE DIRECTOR!!
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
Good.......hot girl!!
14
Billy Madison 1995,  PG-13)
Billy Madison
Back to school!!
15
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
Zoom..Zoom..Zoom...
16
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
pretty good.
17
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
18
I Am Legend 2007,  PG-13)
I Am Legend
Great Movie!!!Great Story!!!!One of Will Smith's Best!!
19
The Mist 2007,  R)
The Mist
BRUTAL!!!!!
20
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
HILARIOUS!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments