My Favorite Movies


  ludie402000's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange 1971,  R)
A Clockwork Orange
Watch this movie! A really must see!
2
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
Loved this. I watch alot of Japanese movies and check out the movie "Old Boy"
3
Revelation (Apocalypse II: Revelation) 1999,  PG-13)
4
West Side Story 1961,  PG)
West Side Story
Classic movie of all time
5
The Omen 2006,  R)
The Omen
If you love real scary old demon movies watch you will like The Omen"
6
The Birds 1963,  PG-13)
The Birds
CLASSIC CLASSIC CLASSIC What more can I say!
7
Saw 2004,  R)
Saw
MATURE AUDIENCE ONLY!!
8
Saw II 2005,  R)
Saw II
Watch At Your Own Risk!!!
9
Saw III 2006,  R)
Saw III
If you are under 18 DON'T WATCH ALONE!!!
10
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
PARENTAL DISCRETION IS ADVISED
11
Saw V 2008,  R)
Saw V
PARENTAL DISCRETION IS ADVISED
12
The Exorcist 1973,  R)
The Exorcist
NOT FOR ALL AUDIENCES!!!! PLEASE I AM TELLING YOU

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. ludie402000
    ludie402000 posted 3 years ago

    My favorite type of movies are: documentaries, true crimes and horror. If you like any of these please let me know.