My Favorite Movies
| lucypotterica's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988, R) |
|
| 2 |
Immortal Beloved 1994, R) |
|
| 3 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 4 |
The Constant Gardener 2005, R) |
|
| 5 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 6 |
Billy Elliot 2001, R) |
|
| 7 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 8 |
Ladri di Biciclette (The Bicycle Thief) (Bicycle Thieves) 1948, Unrated) |
|
| 9 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 10 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 11 |
Finding Neverland 2004, PG) |











