My Favorite Movies


  lucya's Rating My Rating
1
Grosse Pointe Blank 1997,  R)
2
Dazed and Confused 1993,  R)
3
The Usual Suspects 1995,  R)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
5
Empire Records 1995,  PG-13)
6
The Game 1997,  R)
7
Blood Diamond 2006,  R)
8
The Fifth Element 1997,  PG-13)
9
Dogma 1999,  R)
10
Labyrinth 1986,  PG)
11
Corrina, Corrina 1994,  PG)
12
The Red Shoes 1948,  R)
13
Bring It On 2000,  PG-13)
14
Shakespeare in Love 1998,  R)
15
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
16
Tank Girl 1995,  R)
17
Hackers 1995,  PG-13)
Hackers
Once of my favs from way back. Just...cool.
18
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
19
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
20
Dead Poets Society 1989,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments