My Favorite Movies
| luckylady37's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Final Destination 2 2003, R) |
|
| 2 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 3 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990, R) |
|
| 5 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 8 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 9 |
Grease 1978, PG) |
|
| 10 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 11 |
Ocean's Twelve 2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 13 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 14 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 16 |
The Lion, the Witch, & the Wardrobe (TV SHOW) , G) |
|
| 17 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 18 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 20 |
Men in Black 1997, PG-13) |
|
| 21 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 22 |
The Bodyguard 1992, R) |
|
| 23 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 24 |
Twister 1996, PG-13) |
|
| 25 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 26 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 27 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 28 |
Tombstone 1993, R) |




























