Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  luckykitty17's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
I THINK THIS MIGHT BE THE BEST MOVIE IN THE WORLD! YOU HAVE TO SEE IT!!!! It's even better than the first one that's how good it is!!!
I'm sad that it's the last of the series... :'(
2
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
I LOVE LOVE LOVE LOVE THIS MOVIE!!!!
3
Cats: The Musical 1998,  G)
Cats: The Musical
I LOVE THIS PLAY!!!!!!
4
Anastasia 1997,  G)
Anastasia
Same with Balto!
5
Balto 1996,  G)
Balto
I grew up on this movie! never owned it but never stopped renting it! LOVE IT!
6
Bring It On 2000,  PG-13)
7
Legally Blonde 2001,  PG-13)
8
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
9
Bambi 1942,  G)
10
Blue Crush 2002,  PG-13)
11
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
It's a classic!
12
Walk the Line 2005,  PG-13)
13
Perfect Stranger 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments