My Favorite Movies
| luciaedith's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 2 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 4 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 5 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 6 |
Dead Again 1991, R) |
|
| 7 |
The Jewel of the Nile 1985, PG) |
|
| 8 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 9 |
Sex and the City 2008, R) |
|
| 10 |
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008, PG-13) |
|
| 11 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 12 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Leaving Las Vegas 1995, R) |
|
| 14 |
X-Men Origins - Wolverine 2009, PG-13) |
|
| 15 |
Airplane! 1980, PG) |
|
| 16 |
Airplane 2 - The Sequel 1982, PG) |
|
| 17 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 18 |
E.T. The Extra-Terrestrial 1982, PG) |
|
| 19 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Sex and the City 2 2010, R) |




















