My Favorite Movies


  1. lscott6974
  2. Lori

I like all types of movies (except romance..boring!!!). I especially like comedies and horror with an emphasis on HORROR!!!

  lscott6974's Rating My Rating
1
The Devil's Rejects 2005,  R)
2
The Texas Chainsaw Massacre 1974,  R)
3
House of 1000 Corpses 2002,  R)
4
Pulp Fiction 1994,  R)
5
Suspiria 1977,  R)
6
Raising Arizona 1987,  PG-13)
Raising Arizona
Funniest movie ever!!!
7
Reservoir Dogs 1992,  R)
8
Death Proof 2007,  R)
9
Grindhouse 2007,  R)
10
The Lost Boys 1987,  R)
11
Cannibal Holocaust 1979,  NC-17)
12
Inside (À l'intérieur) 2007,  R)
13
Cannibal Ferox 1981,  R)
14
Bubba Ho-Tep 2002,  R)
15
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)
16
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
17
Jeepers Creepers 2001,  R)
18
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
19
Silent Hill 2006,  R)
Silent Hill
This is one scary movie. I don't like movies based on video games and had no idea when I watched it a few years ago that it was in fact based on a game. (I'm no gamer!) This was a great movie.
20
Halloween 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments