Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lre26's Rating My Rating
1
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
LOVE this film it's a must see!!!!
I have got this on dvd
2
A Fish Called Wanda 1988,  R)
A Fish Called Wanda
This film is so funny!!!!! i recomendit to anyone!!! Want
3
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
WANT TO SEE!!!!!!!!
WANT!!!
4
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
Love it!!! Every one needs a disney heart!!!
WANT
5
Fierce Creatures 1997,  PG-13)
Fierce Creatures
If u like a gud laf watch this!!! John Clese is great!!!
Whant
6
The Prince and Me 2004,  PG)
The Prince and Me
OMG!!! This film is sooooo gud!!! But i got really anoyed when she left him but i would hate to be stck in the same place aswell. And fairytale romances do not excist!!
WANT
7
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
How to Lose a Guy in 10 Days
LOVE this film-- Want
8
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
The Little Mermaid II - Return to the Sea
Ariel's not the centeral character!!!
Want
9
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
"now i've had the time of my life..."
Want
10
Lilo & Stitch 2003,  G)
Lilo & Stitch
Come on it's disney WHOOO!!!!!!
Want
11
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch 2005,  PG)
Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch
Arrrrh it's so sad i was sobbing!!!
Want
12
Stitch! The Movie 2003,  G)
Stitch! The Movie
Very gud!!
Want
13
Beauty And The Beast - Belle's Magical World 2003,  G)
Beauty And The Beast - Belle's Magical World
Belle reminds me of one of my closest friends and i love her 2 bits!!! (Leah) Want
14
Beauty and the Beast 1991,  G)
Beauty and the Beast
I think the begining is a little creepy but i love the ending
Want
15
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
BRAD PIT!!!! and GEORGE CLOONY!!! in one movie!!! God the writers were gernrous to us girls!!! lol I have got this on dvd
16
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
Ocean's Twelve
BRAD PIT!!!! AND GEORGE CLOONY!! god us girls r lucky!!!! lol I have got this on dvd
17
Material Girls 2006,  PG)
Material Girls
I love hilary duff she is a wicked actress so i am dying 3 c this movie!!!!!!!
WANT
18
Agent Cody Banks 2003,  PG)
Agent Cody Banks
Want
19
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
want
20
The Perfect Man 2005,  PG)
The Perfect Man
The character Hilary Duff plays is alittle selfish but its a gud movie!! I have got this on dvd
21
Raise Your Voice 2004,  PG)
Raise Your Voice
So sad
Want
22
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
Cheaper by the Dozen
want
23
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
Go on Hilary Duff is one of my fav actresses!!! Chad Mchel murry !!! YUM!!!!!
I have got this on dvd
24
The Lizzie McGuire Movie 2003,  PG)
The Lizzie McGuire Movie
i would have loved 2 have gone 2 Rome!!!
want
25
Casper Meets Wendy 1998,  PG)
Casper Meets Wendy
if u love magic u will love this!!!
I have got this on video
26
Romeo Must Die 2000,  R)
Romeo Must Die
So gud!!!I have got this on dvd
27
The Prince and Me 2 2005,  PG)
The Prince and Me 2
I loved the first one can't wait to see this one!!!
WANT

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments