My Favorite Movies
| lpkat13's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 5 |
The Little Mermaid 1989, G) |
|
| 6 |
Underworld 2003, R) |
|
| 7 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 8 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 9 |
Aladdin 1992, G) |
|
| 10 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 11 |
The Messenger: The Story of Joan of Arc 1999, R) |
|
| 12 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Splash 1984, PG) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 15 |
The Incredibles 2004, PG) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
















