My Favorite Movies
| lpitts46's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Rules of Engagement 2000, R) |
|
| 2 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 3 |
Snakes on a Plane 2006, R) |
|
| 4 |
A Time to Kill 1996, R) |
|
| 5 |
Changing Lanes 2002, R) |
|
| 6 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Last Man Standing 1996, R) |
|
| 8 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 9 |
Hudson Hawk 1991, R) |
|
| 10 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 12 |
The Great Debaters 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Antwone Fisher 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Ricochet 1991, R) |
|
| 15 |
Training Day 2001, R) |
|
| 16 |
Out of Time 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 18 |
The Bone Collector 1999, R) |
|
| 19 |
Malcolm X 1992, PG) |
|
| 20 |
Philadelphia 1993, PG-13) |
|
| 21 |
American Gangster 2007, R) |
|
| 22 |
The Preacher's Wife 1996, PG) |
|
| 23 |
Glory 1989, R) |
|
| 24 |
Courage Under Fire 1996, R) |























