My Favorite Movies


  Lozz09's Rating My Rating
1
Step Up 2006,  PG-13)
Step Up
Was alrite...not as good as i expected and the dancing was OTT
2
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
Was Good. The end was a lil corny and the quote in the end football match is extra cheesy.
3
American Pie 1999,  R)
4
American Pie 2 2001,  R)
5
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
6
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
7
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
Quite good. Hilton can act as good as she can sing lol. She should have died first. The rest was ok would have been better if she werent i it like!
8
Date Movie 2006,  PG-13)
Date Movie
Was okaii For a spoof
quite boring in places tbh.
9
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
Loved it lol jesse's acting was better than expected lol the end was a bit weird lol....old men in thongs ewww
10
The Marine 2006,  PG-13)
11
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
The 40 Year Old Virgin
hilarious a good cheer up film luv it!
12
Click 2006,  PG-13)
Click
was alright not as good as i expected....if only you could buy a remote like that lol
13
Honey 2003,  PG-13)
14
You Got Served 2004,  PG-13)
15
See No Evil 2006,  R)
16
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
so funny gave me lafs all the waii through =D
17
The Messengers 2007,  PG-13)
The Messengers
really good
keeps ur attention nd makes you jump
well worth the watch =D
18
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
was alright propper chick flick and all that....so glad i aint plastic =D
19
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
rele rele funi
20
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
haha wen she gets sprayed ta tha ceiling lol soo funny
21
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
rele rele rele funni
22
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
rele rele funny
23
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
haha quite funny not as good as i thort tho. Start is xtra funny thts bout it really
24
Ten Inch Hero 2008,  R)
Ten Inch Hero
I REALLY REALLY WANNA SEE THIS

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments