My Favorite Movies


  lovesheba's Rating My Rating
1
Independence Day 1996,  PG-13)
2
I, Robot 2004,  PG-13)
3
Bad Boys II 2003,  R)
4
Back to the Future Part II 1989,  PG)
5
Hitch 2005,  PG-13)
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
7
Gladiator 2000,  R)
8
XXX 2002,  PG-13)
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
10
National Treasure 2004,  PG)
11
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
12
Jurassic Park 1993,  PG-13)
13
Wild Wild West 1999,  PG-13)
14
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
15
The Lost World - Jurassic Park 1997,  PG-13)
16
Back to the Future 1985,  PG)
17
Trucks 1997,  R)
18
Bad Boys 1995,  R)
19
xXx: State of the Union 2005,  R)
20
Enemy of the State 1998,  R)
21
Friday 1995,  R)
22
Men in Black 1997,  PG-13)
23
Men in Black II 2002,  PG-13)
24
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
25
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
26
Madea Goes to Jail 2006,  PG-13)
27
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
28
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
29
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
30
The Gospel 2005,  PG)
31
Blades of Glory 2007,  PG-13)
Blades of Glory
One of Will Ferrell BEST! This movie will keep you laughing until you cry. The cast is wonderful always love to typhoon of comic actors.
32
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
You, Me and Dupree
Very funny, Owen Wilson always seems to put a smile on my face. So much better than Wedding Crashers. This Movie showed comic with a little heart attached to it.

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments