My Favorite Movies
Give list a short description
| lovemytwo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Bucket List 2007, PG-13) |
|
| 2 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 3 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 4 |
Cold Mountain 2003, R) |
|
| 5 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Terms of Endearment 1983, PG) |
|
| 7 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 8 |
Shall We Dance 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Street Kings 2008, R) |
|
| 10 |
Saturday Night Fever 1977, R) |











lovemytwo posted 4 years ago
These are and were my favourite movies. Please tell me your rating views of these movies.