Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Lovemariestar's Rating My Rating
1
The Little Mermaid 1989,  G)
2
Fight Club 1999,  R)
3
Punch-Drunk Love 2002,  R)
4
Walk the Line 2005,  PG-13)
5
Dazed and Confused 1993,  R)
6
HIM 2004,  PG)
7
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
8
The Breakfast Club 1985,  R)
9
Sixteen Candles 1984,  PG)
10
Popeye 1980,  PG)
11
The New Guy 2002,  PG-13)
12
American History X 1998,  R)
13
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
14
The Tigger Movie 2000,  G)
15
Robin Hood 1973,  G)
16
The Craft 1996,  R)
17
American Psycho 2000,  R)
18
Cheech & Chong's Next Movie 1980,  R)
19
The Powerpuff Girls - The Movie 2002,  PG)
20
Reefer Madness ,  PG)
21
Up in Smoke 1978,  R)
22
Cheech and Chong's Nice Dreams 1981,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments