My Favorite Movies


  lovelyncurvy's Rating My Rating
1
From Hell 2001,  R)
2
If a Man Answers 1962,  Unrated)
If a Man Answers
great romantic comedy
3
Casino Royale 2006,  PG-13)
4
The Island 1980,  R)
5
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
6
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
7
Grumpy Old Men 1993,  PG-13)
8
Three Men and a Baby (3 Men and a Baby) 1987,  PG)
9
The Wicker Man 2006,  PG-13)
10
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
11
Interview with the Vampire 1994,  R)
Interview with the Vampire
Who knew Cruise would do his best acting as a gay vampire?
12
Addams Family Values 1993,  PG-13)
13
V for Vendetta 2006,  R)
14
Nanny McPhee 2006,  PG)
15
The Silence of the Lambs 1991,  R)
16
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
17
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
18
Carrie 1976,  R)
19
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
20
Blade 1998,  R)
21
Wayne's World 1992,  PG-13)
22
Finding Neverland 2004,  PG)
23
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
24
The Neverending Story 1984,  PG)
25
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
26
Matilda 1996,  PG)
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
28
Deep Blue Sea 1999,  R)
29
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
30
Batman Returns 1992,  PG-13)
31
The Mask of Zorro 1998,  PG-13)
32
School of Rock 2003,  PG-13)
33
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
34
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
35
Hitch 2005,  PG-13)
36
A Walk to Remember 2002,  PG)
37
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
38
Grease 1978,  PG)
39
Shrek 2 2004,  PG)
40
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
41
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
42
Highlander 1986,  R)
43
Highlander - Endgame 2000,  R)
44
Highlander III: The Sorcerer (Highlander: The Final Dimension) 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments