Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  lovelymore12's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
wonderful
2
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
excellent
3
Sweet November 2001,  PG-13)
Sweet November
wonderful and touching movie
4
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
incredible and powerful
5
My Girl 1991,  PG)
My Girl
educational and wonderful
6
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
excellent
7
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
Message in a Bottle
remarkable and amazing
8
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
great and wonderful
9
Ghost 1990,  PG-13)
Ghost
amazing and fantastic
10
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
great and amazing
11
The Holiday 2006,  PG-13)
The Holiday
excellent
12
Autumn in New York 2000,  PG-13)
Autumn in New York
remarkable and amazing

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. lovelymore12
    lovelymore12 posted 2 years ago

    please do watch all my favorite movie you will gonna love it ,it will change your point of view in loving a person!how important to cherish your forever!!!