My Favorite Movies
These are the movies that I absolutely love!!!
| loveh8ta's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 2 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 3 |
Grease 1978, PG) |
|
| 4 |
The Jerk 1979, R) |
|
| 5 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 6 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 7 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 9 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Austin Powers: International Man of Mystery 1997, PG-13) |
|
| 14 |
Live and Let Die 1973, PG) |
|
| 15 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 16 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 17 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |

















