My Favorite Movies
| loumasta's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Déjà Vu 2006, PG-13) |
|
| 3 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Grease 1978, PG) |
|
| 5 |
The Guardian 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 7 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 8 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 9 |
High School Musical 2006, G) |
|
| 10 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 11 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 14 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 15 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 16 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 17 |
Cars 2006, G) |
|
| 18 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 19 |
The Interpreter 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 21 |
When a Stranger Calls 2006, PG-13) |
|
| 22 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |






















