My Favorite Movies
| louisehyland2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Grease 1978, PG) |
|
| 2 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 3 |
The Phantom of the Opera 2005, PG-13) |
|
| 4 |
The Land Before Time 1988, G) |
|
| 5 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Starsky & Hutch 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 8 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Flashdance 1983, R) |
|
| 10 |
Oliver! 1968, G) |
|
| 11 |
Million Dollar Baby 2004, PG-13) |
|
| 12 |
Snatch 2001, R) |
|
| 13 |
Rocky 1976, PG) |
|
| 14 |
First Blood (Rambo: First Blood) 1982, R) |
|
| 15 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 16 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999, R) |
|
| 17 |
Fantastic Four 2005, PG-13) |
|
| 18 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 19 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Darkness Falls 2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Wizard of Oz 1939, G) |




















