My Favorite Movies


  louise1100's Rating My Rating
1
Seven (Se7en) 1995,  R)
2
The Talented Mr. Ripley 1999,  R)
3
28 Days Later 2002,  R)
4
K-PAX 2001,  PG-13)
5
The Usual Suspects 1995,  R)
6
Snatch 2001,  R)
7
American Beauty 1999,  R)
8
The Negotiator 1998,  R)
9
Pay It Forward 2000,  PG-13)
10
Scrooged 1988,  PG-13)
11
Shaun of the Dead 2004,  R)
12
Hot Fuzz 2006,  R)
13
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
15
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
16
It's a Wonderful Life 1946,  G)
17
Brief Encounter 1945,  Unrated)
18
Alien 1979,  R)
19
Aliens 1986,  R)
20
Alien3 1992,  R)
21
Blade 1998,  R)
22
Die Hard 1988,  R)
23
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
24
Die Hard 3: With a Vengeance 1995,  R)
25
28 Weeks Later... 2007,  R)
26
Gladiator 2000,  R)
27
Walk the Line 2005,  PG-13)
28
The Shawshank Redemption 1994,  R)
29
The Great Gatsby 1974,  PG)
30
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
31
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
32
Family Guy - Blue Harvest 2008,  Unrated)
33
The Silence of the Lambs 1991,  R)
34
Withnail and I 1987,  R)
35
The Sixth Sense 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments