Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. loucaporklb
  2. Julia

Cool Movies

  loucaporklb's Rating My Rating
1
Twilight 2008,  PG-13)
Twilight
Just perfect!!
2
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
Very cute!!
3
The Pacifier 2005,  PG)
The Pacifier
Very nice!
4
Underworld: The Rise of the Lycans 2009,  R)
Underworld: The Rise of the Lycans
Uhhhh
5
Underworld: Evolution 2006,  R)
6
Underworld 2003,  R)
Underworld
Uhhhh
7
Captivity 2007,  R)
Captivity
Very cool!
8
Taking Lives 2004,  R)
Taking Lives
Angelina´s the best. She´s amazing as an officer.
9
XXX 2002,  PG-13)
XXX
Amazing.. Full of action.
10
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
Very cool!
11
Saw II 2005,  R)
Saw II
Nice
12
Saw V 2008,  R)
Saw V
Nice
13
Saw 2004,  R)
Saw
Nice
14
Saw III 2006,  R)
Saw III
Nice
15
Saw IV 2007,  R)
Saw IV
Nice
16
A Walk to Remember 2002,  PG)
17
Jennifer's Body 2009,  R)
18
The Twilight Saga: New Moon 2009,  PG-13)
The Twilight Saga: New Moon
Very cool!!!
19
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
So sweet!
20
Throttle 2005,  R)
Throttle
Very cool!
21
Hostel 2006,  R)
Hostel
Amazing
22
Hostel: Part II 2007,  R)
Hostel: Part II
Even more amazing than first one
23
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004,  PG-13)
13 Going on 30 (Suddenly 30)
Very cool
24
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
25
Vacancy 2007,  R)
Vacancy
Awesome movie!
26
Stigmata 1999,  R)
Stigmata
Nice!
27
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
Just perfect
28
Down to You 2000,  PG-13)
29
Van Helsing 2004,  PG-13)
30
Deep Impact 1998,  PG-13)
Deep Impact
Perfect movie
31
Double Jeopardy 1999,  R)
Double Jeopardy
Loved this one. Very smart.
32
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
Amazing
33
Transformers: Revenge of the Fallen 2009,  PG-13)
Transformers: Revenge of the Fallen
Cool
34
The Covenant 2006,  PG-13)
The Covenant
Perfect
35
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
40 Days and 40 Nights
Very funny
36
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
37
Clueless 1995,  PG-13)
Clueless
Nice movie
38
Excess Baggage 1997,  PG-13)
Excess Baggage
Nice
39
Fast & Furious 2009,  PG-13)
Fast & Furious
Amazing
40
Disturbia 2007,  PG-13)
Disturbia
Awesome
41
Constantine 2005,  R)
Constantine
Awesome
42
Cruel Intentions 1999,  R)
Cruel Intentions
Very cool
43
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
So cute!!
44
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
So cute!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments