Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Lou4GerardWay's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
i luv luv luv it

jonny depp jonny depp
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
wow 100% amazing johnny depp as captain jac ksparrow blew meh away
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
5
Finding Neverland 2004,  PG)
Finding Neverland
johnny depp plays an amazing role is this film it blows meh away
6
Sleepy Hollow 1999,  R)
Sleepy Hollow
johnny depp amazing agen
7
Chocolat 2000,  PG-13)
Chocolat
luved every sec of it but i was a lil upset tht johnny depp wasnt in it a lot as row
8
Top Gun 1986,  PG)
9
Rain Man 1988,  R)
Rain Man
tom cruise was amazing next 2 dustin hoffman
10
Minority Report 2002,  PG-13)
Minority Report
tom cruise is amazing i just luv him, his the best in the film
11
Mission: Impossible III 2006,  PG-13)
Mission: Impossible III
im not a huge fan of the film but i just luv tom cruise his on my top 10 list of actors
12
Collateral 2004,  R)
Collateral
amazing acting by tom cruise
13
War of the Worlds 2005,  PG-13)
War of the Worlds
ok..tom cruise wow
14
Mission Impossible 2 2000,  PG-13)
15
Mission Impossible 1996,  PG-13)
16
Jerry Maguire 1996,  R)
17
A Few Good Men 1992,  R)
18
Patch Adams 1998,  PG-13)
19
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
20
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
AMAZING
21
Are You Scared 2005,  R)
Are You Scared
amazing they came up with a few beta ideas than saw
22
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
this film is amazing i luv it
23
Freaky Friday 2003,  PG)
24
Friday the 13th 1980,  R)
25
Kingdom of Heaven 2005,  R)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
The Forgotten 2004,  PG-13)
28
The Grudge 2004,  PG-13)
29
The Grudge 2 2006,  PG-13)
30
About a Boy 2002,  PG-13)
About a Boy
amazing
31
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
32
Seed Of Chucky 2004,  R)
Seed Of Chucky
this is 1 of my fav films its amazing
33
Bride of Chucky 1998,  R)
34
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
i found this amazing and the actors were well cast
35
The Wicker Man 2006,  PG-13)
36
Little Children 2006,  R)
37
Flushed Away 2006,  PG)
38
Van Helsing 2004,  PG-13)
39
The Secret Garden 1993,  PG)
40
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
41
Hoodwinked 2006,  PG)
42
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
43
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981,  PG)
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark)
omgosh i luv this film harrison ford is gr8
44
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984,  PG)
45
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
46
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments