My Favorite Movies
| lottovvv's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 3 |
Run Lola Run (Lola rennt) 1998, R) |
|
| 4 |
Cast Away 2000, PG-13) |
|
| 5 |
I Am Sam 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Saw 2004, R) |
|
| 7 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 8 |
My Neighbor Totoro 1988, G) |
|
| 9 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 10 |
Hannibal 2001, R) |
|
| 11 |
Hannibal Rising 2007, R) |
|
| 12 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 13 |
Life Is Beautiful (La Vita č bella) 1997, PG-13) |
|
| 14 |
6ixtynin9 (Ruang talok 69) 1999, R) |
|
| 15 |
Mah nakorn (Citizen Dog) 2004, Unrated) |
|
| 16 |
Pay It Forward 2000, PG-13) |
|
| 17 |
The Chorus (Les Choristes) 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Paris Je T'aime 2006, R) |
|
| 19 |
Bad Education (La Mala educación) 2004, NC-17) |
|
| 20 |
Once 2007, R) |
|
| 21 |
My Neighbors the Yamadas 1999, PG) |





















