Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  loststarr's Rating My Rating
1
Pretty Woman 1990,  R)
2
Braveheart 1995,  R)
3
Hitch 2005,  PG-13)
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
5
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
6
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
7
American Pie 1999,  R)
8
Wedding Crashers 2005,  R)
9
The Longest Yard 2005,  PG-13)
10
King Kong 2005,  PG-13)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
12
Shrek 2 2004,  PG)
13
Ice Age 2002,  PG)
14
Fool's Gold 2008,  PG-13)
15
Fools Rush In 1997,  PG-13)
16
The Neverending Story 1996,  Unrated)
17
Along Came Polly 2004,  PG-13)
18
Hocus Pocus 1993,  PG)
19
Shark Swarm 2008,  Unrated)
20
Spring Break Shark Attack 2005,  Unrated)
21
Shark Tale 2004,  PG)
22
Jaws 4 - The Revenge 1987,  PG-13)
23
Jaws of Death 1976,  PG)
24
Jaws 3 1983,  PG)
25
Jaws 2 1978,  PG)
26
Finding Nemo 2003,  G)
27
The Truth About Cats & Dogs 1996,  PG-13)
28
Snow Buddies 2008,  G)
29
Snow Dogs 2002,  PG)
30
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
31
Juno 2007,  PG-13)
32
The Notebook 2004,  PG-13)
33
Here On Earth 2000,  PG-13)
34
A Walk to Remember 2002,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments