Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  LostSoul's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
2
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
3
The Notebook 2004,  PG-13)
4
A Cinderella Story 2004,  PG)
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
7
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
8
The Ring 2002,  PG-13)
9
Meet The Fockers 2004,  PG-13)
10
White Chicks 2004,  PG-13)
11
Wedding Crashers 2005,  R)
12
The Longest Yard 2005,  PG-13)
13
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
14
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
15
The Princess Bride 1987,  PG)
16
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
17
Mean Girls 2004,  PG-13)
18
A Walk to Remember 2002,  PG)
19
Jerry Maguire 1996,  R)
20
50 First Dates 2004,  PG-13)
21
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
22
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
dis 1 my favorites
23
Batman Begins 2005,  PG-13)
24
The Matrix 1999,  R)
25
Saw II 2005,  R)
26
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
27
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
40 Days and 40 Nights
I luv dis movie
28
Scary Movie 2000,  R)
29
American Pie 1999,  R)
30
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
31
Back to the Future 1985,  PG)
32
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
33
The Family Stone 2005,  PG-13)
34
Prime 2005,  PG-13)
35
8 Mile 2002,  R)
36
The Fog 2005,  PG-13)
37
Into the Blue 2005,  PG-13)
38
Elizabethtown 2005,  PG-13)
39
Fantastic Four 2005,  PG-13)
40
Pretty Woman 1990,  R)
41
About a Boy 2002,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments