My Favorite Movies
| lostad85's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 2 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 3 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 4 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 5 |
Mulholland Drive 2001, R) |
|
| 6 |
The Straight Story 1999, G) |
|
| 7 |
Wild At Heart 1990, R) |
|
| 8 |
Twin Peaks - Fire Walk with Me 1992, R) |
|
| 9 |
Lost Highway 1997, R) |
|
| 10 |
Underground 1995, Unrated) |
|
| 11 |
Time of the Gypsies (Dom za vesanje) 1989, R) |
|
| 12 |
Arizona Dream 1993, R) |
|
| 13 |
Black Cat, White Cat , R) |
|
| 14 |
The King of Comedy 1983, PG) |
|
| 15 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 16 |
The Age of Innocence 1993, PG) |
|
| 17 |
After Hours 1985, R) |
|
| 18 |
Casino 1995, R) |
|
| 19 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 20 |
Pan's Labyrinth 2006, R) |
|
| 21 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 22 |
Kramer vs. Kramer 1979, PG) |
|
| 23 |
Parenthood 1989, PG-13) |
|
| 24 |
Roxanne 1987, PG) |
|
| 25 |
Return to Oz 1985, PG) |
|
| 26 |
The Wizard of Oz 1939, G) |
|
| 27 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 28 |
The Elephant Man 1980, PG) |




























