My Favorite Movies
| losermanico's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
My Life Without Me 2003, R) |
|
| 2 |
The Hours 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Notes on a Scandal 2006, R) |
|
| 4 |
Dogville 2003, R) |
|
| 5 |
Manderlay 2005, Unrated) |
|
| 6 |
Stranger Than Fiction 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Saneamento Básico, O Filme 2007, Unrated) |
|
| 8 |
Medea 1987, Unrated) |
|
| 9 |
Black Swan 2010, R) |
|
| 10 |
Entre les Murs (The Class) 2008, PG-13) |
|
| 11 |
The Devil's Advocate 1997, R) |
|
| 12 |
Ópera do Malandro (Malandro) 1986, Unrated) |
|
| 13 |
Gattaca 1997, PG-13) |













