My Favorite Movies
| lorrainegate2's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lethal Weapon 4 1998, R) |
|
| 2 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 3 |
The Passion of the Christ 2004, R) |
|
| 4 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Frequency 2000, PG-13) |
|
| 6 |
Jesus of Nazareth , Unrated) |
|
| 7 |
White Christmas 1954, Unrated) |
|
| 8 |
Going My Way 1944, Unrated) |
|
| 9 |
The Bells of St. Mary's 1945, Unrated) |
|
| 10 |
It's a Wonderful Life 1946, G) |
|
| 11 |
Meet John Doe , Unrated) |
|
| 12 |
The Bishop's Wife 1947, Unrated) |
|
| 13 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 14 |
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005, PG) |
|
| 15 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |















