My Favorite Movies
| LorneDouglas's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
A Night to Remember 1958, Unrated) |
|
| 3 |
Cleopatra 1963, G) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 6 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 7 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 8 |
Almost Famous 2000, R) |
|
| 9 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 10 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 11 |
High Fidelity 2000, R) |











