My Favorite Movies


  lordkee's Rating My Rating
1
Blade Runner 1982,  R)
Blade Runner
My all time favourite.
2
A Better Tomorrow 2010,  R)
3
A Better Tomorrow III 1989,  R)
4
A Better Tomorrow II 1988,  Unrated)
5
The Killer (Dip huet seung hung) 1989,  R)
6
The Replacement Killers 1998,  R)
7
Bullet in the Head (Die xue jie tou) 1990,  R)
8
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
9
Once Upon a Time in China 1991,  R)
10
Full Metal Jacket 1987,  R)
11
Horatio Hornblower: The Duel (Hornblower: The Even Chance) 1998,  Unrated)
Horatio Hornblower: The Duel (Hornblower: The Even Chance)
Fantastic movie and really well done considering the age (done in 1998).

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments