Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  longlegs1980's Rating My Rating
1
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
My Favorite !!!
2
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
3
Waiting 2005,  R)
Waiting
This is my FAVOITE comedy!
4
Grandma's Boy 2006,  R)
Grandma's Boy
Another one of my FAV's.
5
French Kiss 1995,  PG-13)
6
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002,  R)
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison)
My 2nd FAVORITE movie.
7
New Jack City 1991,  R)
8
Kiss The Girls 1997,  R)
9
Kiss of the Dragon 2001,  R)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
12
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
Luuuuuuv
13
The Emperor's New Groove 2000,  G)
14
Erin Brockovich 2000,  R)
Erin Brockovich
I will watch this movie over and over. I love to see Julia Roberts talk shit and lay the smack down on that chic that thinks she knows it all.
15
The Usual Suspects 1995,  R)
16
Fight Club 1999,  R)
17
The Ref 1994,  R)
18
Spider-Man 2002,  PG-13)
19
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
20
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
21
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
23
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
24
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
26
Remember the Titans 2000,  PG)
27
The Best Little Whorehouse in Texas 1982,  R)
The Best Little Whorehouse in Texas
This film was SOOOOOO good! I would watch it over and over.
28
A Little Princess 1995,  G)
29
Chicken Little 2005,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments