My Favorite Movies
| LongDecember's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Number 23 2007, R) |
|
| 2 |
Disturbia 2007, PG-13) |
|
| 3 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 4 |
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004, R) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
The Land Before Time 1988, G) |
|
| 8 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 9 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Napoleon Dynamite 2004, PG) |
|
| 14 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Bruce Almighty 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 17 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 20 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 21 |
Dances With Wolves 1990, PG-13) |
|
| 22 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 23 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 24 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 25 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 26 |
Ace Ventura: Pet Detective 1994, PG-13) |
|
| 27 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |



























