My Favorite Movies


  1. lonerboy666
  2. Jesse

These are my most favouritest movies that i can think of and there in no particular order

  lonerboy666's Rating My Rating
1
Donnie Darko 2001,  R)
2
Braveheart 1995,  R)
3
Ice Age 2002,  PG)
4
Stargate 1994,  PG-13)
5
Bicentennial Man 1999,  PG)
6
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
7
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
8
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
10
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2002,  PG)
11
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980,  PG)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983,  PG)
13
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977,  PG)
14
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 1999,  PG)
15
Popeye 1980,  PG)
16
Patch Adams 1998,  PG-13)
17
War of the Worlds 2005,  PG-13)
18
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
19
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
20
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
21
The Dark Crystal 1982,  PG)
22
Good Morning, Vietnam 1987,  R)
23
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events 2004,  PG)
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
25
Face/Off 1997,  R)
26
The Pest 1997,  PG-13)
27
Labyrinth 1986,  PG)
28
Atlantis - The Lost Empire 2001,  PG)
29
The Truman Show 1998,  PG)
30
Spawn 1997,  PG-13)
31
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
32
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
33
Jack 1996,  PG-13)
34
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
35
Gladiator 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments