My Favorite Movies
| lonelyvamp's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
The 13th Warrior 1999, R) |
|
| 4 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 5 |
Clash of the Titans 1981, PG) |
|
| 6 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 7 |
Dracula 1931, Unrated) |
|
| 8 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 9 |
Dracula - Dead and Loving It 1995, PG-13) |
|
| 10 |
Love at First Bite 1979, PG) |
|
| 11 |
The Private Eyes 1980, PG) |
|
| 12 |
The Big Easy 1987, R) |
|
| 13 |
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985, Unrated) |
|
| 14 |
Halloween 1978, R) |
|
| 15 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 16 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 17 |
Bed of Roses 1996, PG) |
|
| 18 |
A Night at the Opera 1935, Unrated) |
|
| 19 |
Arsenic and Old Lace 1944, Unrated) |
|
| 20 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |




















