My Favorite Movies


  lollypop6977's Rating My Rating
1
The Exorcist 1973,  R)
2
The Chronicles of Riddick 2004,  PG-13)
3
House of 1000 Corpses 2002,  R)
4
Van Helsing 2004,  PG-13)
5
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
6
Saw 2004,  R)
7
Saw II 2005,  R)
8
Saw III 2006,  R)
9
Underworld 2003,  R)
10
Underworld: Evolution 2006,  R)
11
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
12
Eragon 2006,  PG)
13
The Craft 1996,  R)
14
The Fifth Element 1997,  PG-13)
15
Reign of Fire 2002,  PG-13)
16
Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God 2005,  Unrated)
17
Red Dragon 2002,  R)
18
The Silence of the Lambs 1991,  R)
19
Hannibal 2001,  R)
20
House of D 2004,  PG-13)
21
Road House 1989,  R)
22
The Jacket 2005,  R)
23
Sin City 2005,  R)
24
Full Metal Jacket 1987,  R)
25
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
26
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
27
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
28
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood 1996,  R)
29
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
30
Spaceballs 1987,  PG)
31
The Princess Bride 1987,  PG)
32
Beavis and Butt-Head Do America 1996,  PG-13)
33
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments