My Favorite Movies
| lokiragnarok's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 2 |
Fear and Loathing in Las Vegas 1998, R) |
|
| 3 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 4 |
Inglourious Basterds 2009, R) |
|
| 5 |
The 'Burbs 1989, PG) |
|
| 6 |
Marathon Man 1976, R) |
|
| 7 |
All the President's Men 1976, PG) |
|
| 8 |
Midnight Cowboy 1969, R) |
|
| 9 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 10 |
Little Big Man 1970, PG) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 12 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
The Boondock Saints 2000, R) |














