My Favorite Movies
film-film norak yang ngerubah binatang jadi monster guede, horror, gore, thriller, sci-fi, and funny but smart chick flick
| logy0803's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Serendipity 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Anastasia 1997, G) |
|
| 3 |
The X-Files - Fight the Future 1998, PG-13) |
|
| 4 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 7 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 8 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 11 |
The Lost World - Jurassic Park 1997, PG-13) |
|
| 12 |
Lilo & Stitch 2003, G) |
|
| 13 |
Underworld 2003, R) |
|
| 14 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 15 |
The Sweetest Thing 2002, R) |
|
| 16 |
Charlie's Angels - Full Throttle 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Charlie's Angels 2000, PG-13) |

















