My Favorite Movies
| logangowdy's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 4 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 5 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 6 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 7 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 8 |
Alien 1979, R) |
|
| 9 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 10 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |
|
| 12 |
Magnolia 1999, R) |












