My Favorite Movies


  Locke2007's Rating My Rating
1
The Crow 1994,  R)
2
Watchmen 2009,  R)
3
The Killer (Dip huet seung hung) 1989,  R)
4
Ghost Dog - The Way of the Samurai 1999,  R)
5
Reservoir Dogs 1992,  R)
6
District 9 2009,  R)
7
Mallrats 1995,  R)
8
Clerks 1994,  R)
9
Clerks II 2006,  R)
10
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
11
Dawn of the Dead 2004,  R)
12
Dawn of the Dead 1978,  R)
13
A Better Tomorrow 2010,  R)
14
Sonatine 1993,  R)
15
Fireworks (Hana-bi) 1997,  R)
16
Brother 2000,  R)
17
Lat sau san taam (Hard-Boiled) 1992,  R)
18
The Fountain 2006,  PG-13)
19
Vampire Hunter D - Bloodlust 2000,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments