My Favorite Movies


  lml7368's Rating My Rating
1
Rocky 1976,  PG)
2
Pride and Prejudice 2005,  PG)
3
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
4
Bend It Like Beckham 2002,  PG-13)
5
The Sound of Music 1965,  G)
6
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
7
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
The Other Boleyn Girl
If you like the intrigue of court, you'll enjoy the confusion of lust, desire, and tradegy in this dramatic foreplay of historical drama.
8
King Arthur 2004,  PG-13)
9
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments