My Favorite Movies
| lmanderson1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's Van Wilder (Party Liaison) 2002, R) |
|
| 2 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 3 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 4 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 5 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 6 |
West Side Story 1961, PG) |
|
| 7 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 8 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 9 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 10 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 11 |
There's Something About Mary 1998, R) |
|
| 12 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 13 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |
|
| 15 |
Far and Away 1992, PG-13) |
|
| 16 |
Gangs of New York 2002, R) |
|
| 17 |
Tomcats 2001, R) |
|
| 18 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 19 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 20 |
The Cider House Rules 1999, PG-13) |
|
| 21 |
Almost Famous 2000, R) |





















