Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  llozmarie89's Rating My Rating
1
The Lake House 2006,  PG)
2
I Know What You Did Last Summer 1997,  R)
3
Step Up 2006,  PG-13)
4
The Hitcher 2007,  R)
The Hitcher
awsome brill. sophia bush was excellent in this flim
5
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
John Tucker Must Die
loved it
6
Little Man 2006,  PG-13)
Little Man
loved it
7
Only You 1994,  PG)
8
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
love it
9
Click 2006,  PG-13)
10
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
love this flim
11
Red Eye 2005,  PG-13)
Red Eye
gd
12
RV 2006,  PG)
13
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
love this flim
14
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
Sweet Home Alabama
love this flilm
15
Hitch 2005,  PG-13)
16
Saw II 2005,  R)
17
The Pacifier 2005,  PG)
18
White Noise 2005,  PG-13)
19
Speed 1994,  R)
20
Practical Magic 1998,  PG-13)
21
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
22
Girls Just Want to Have Fun 1985,  PG)
Girls Just Want to Have Fun
gd oflim
23
Pride and Prejudice 2005,  PG)
24
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
brill
25
Uptown Girls 2003,  PG-13)
26
What Women Want 2000,  PG-13)
27
Just Friends 2005,  PG-13)
Just Friends
loved it , was brill lol so so funny
28
Just My Luck 2006,  PG-13)
Just My Luck
gd flim
29
Halloween - Resurrection 2002,  R)
30
Halloween 1978,  R)
31
Halloween H2O 1998,  R)
32
Halloween II 1981,  R)
33
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
It's a Boy Girl Thing
loved it. it was so funny
34
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
35
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy
loved it
36
Three to Tango 1999,  PG-13)
37
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
38
Bring It On Again 2004,  PG-13)
Bring It On Again
gd flim
39
The Long Kiss Goodnight 1996,  R)
40
Cruel Intentions 1999,  R)
41
Hope Floats 1998,  PG-13)
42
Road Trip 2000,  R)
Road Trip
love it its brill
43
Boat Trip 2003,  R)
44
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
love this film its brill
45
Whatever It Takes 2000,  PG-13)
Whatever It Takes
loved it
46
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
47
Down to You 2000,  PG-13)
Down to You
i love this film its brill
48
I Still Know What You Did Last Summer 1998,  R)
I Still Know What You Did Last Summer
love it
49
Glitter 2001,  PG-13)
50
Unaccompanied Minors 2006,  PG)
Unaccompanied Minors
love this flim its brill
51
Road Kill 1999,  R)
52
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
53
28 Days 2000,  PG-13)
28 Days
its ok
54
28 Days Later 2002,  R)
28 Days Later
love this flim
55
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
love it
56
Cast Away 2000,  PG-13)
Cast Away
love it
57
The Ring 2002,  PG-13)
58
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
gd
59
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
60
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
love this flim its brill
61
What a Girl Wants 2003,  PG)
What a Girl Wants
love this flim
62
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
63
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
64
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
65
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
gd flim
66
There's Something About Mary 1998,  R)
67
Date Movie 2006,  PG-13)
68
The Wedding Date 2005,  PG-13)
The Wedding Date
love it
69
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
70
My Big Fat Greek Wedding 2002,  PG)
71
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
72
First Daughter 2004,  PG)
73
Chasing Liberty 2004,  PG-13)
74
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
love this flim
75
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
gd flim
76
Little Women 1994,  PG)
77
The Sound of Music 1965,  G)
The Sound of Music
this is a brill movie i love it
78
You've Got Mail 1998,  PG)
You've Got Mail
love it
79
Stop! or My Mom Will Shoot 1992,  PG-13)
Stop! or My Mom Will Shoot
brill
80
The Fox and the Hound 1981,  G)
The Fox and the Hound
love this film
81
The Fox and the Hound 2 2006,  G)
The Fox and the Hound 2
love this film
82
One Fine Day 1996,  PG)
One Fine Day
this is a brill flim
83
Summer Catch 2001,  PG-13)
Summer Catch
gd flim
84
Little Black Book 2004,  PG-13)
85
In Good Company 2004,  PG-13)
86
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
87
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
88
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
89
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
fantasic so funny
90
Love Actually 2003,  R)
91
The Matrix 1999,  R)
92
The Matrix Reloaded 2003,  R)
93
The Matrix Revolutions 2003,  R)
94
Sky High 2003,  R)
95
Hocus Pocus 1993,  PG)
Hocus Pocus
great flim
96
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
97
Freaky Friday 2003,  PG)
98
Raise Your Voice 2004,  PG)
99
Saved by the Bell: Hawaiian Style 1992,  Unrated)
Saved by the Bell: Hawaiian Style
gd
100
She Fought Alone (Scared by Love) 1995,  Unrated)
She Fought Alone (Scared by Love)
brill flim
101
Saved by the Bell: Wedding in Las Vegas 1994,  Unrated)
Saved by the Bell: Wedding in Las Vegas
gd flm funny
102
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
gd flim
103
Win A Date With Tad Hamilton! 2004,  PG-13)
Win A Date With Tad Hamilton!
brill flim
104
Final Destination 3 2006,  R)
105
In the Land of Women 2006,  PG-13)
In the Land of Women
brill film
106
Sing 1989,  PG-13)
Sing
gd flim
107
Idle Hands 1999,  R)
Idle Hands
loved this movie it was so funny
108
A Lot Like Love 2005,  PG-13)
109
When Harry Met Sally 1989,  R)
When Harry Met Sally
brill flim. love it
110
Charlie Bartlett 2007,  R)
Charlie Bartlett
brill loved it. so funny
111
Bobby 2006,  R)
112
Love Wrecked 2005,  PG)
Love Wrecked
brill
113
28 Weeks Later... 2007,  R)
114
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
Bulletproof Monk
brill film
115
Stay Alive 2006,  PG-13)
Stay Alive
it was brill, loved it
116
Kickin' It Old Skool 2007,  PG-13)
117
Full of It 2007,  PG-13)
118
Zoom 2006,  PG)
119
I Think I Love My Wife 2007,  R)
120
The Last Mimzy 2007,  PG)
121
Are We Done Yet? 2007,  PG)
122
Wild Hogs 2007,  PG-13)
123
Evan Almighty 2007,  PG)
124
DOA: Dead or Alive 2007,  PG-13)
DOA: Dead or Alive
brill loved it
125
View from the Top 2002,  PG-13)
View from the Top
love it lol loved the hair 2 lol
126
Snow Day 2000,  PG)
Snow Day
love this flim
127
The Canterville Ghost 1996,  PG)
The Canterville Ghost
loved this flim
128
Mr. Brooks 2007,  R)
Mr. Brooks
brill loved it
129
Normal Adolescent Behavior 2007,  R)
130
Murder by Numbers 2002,  R)
Murder by Numbers
brill
131
Book of Days 2003,  PG)
Book of Days
gd
132
Americanizing Shelley 2007,  PG)
Americanizing Shelley
fantasic so funny
133
Blonde Ambition 2007,  PG-13)
Blonde Ambition
loved it it was so funny.
134
The Invisible 2007,  PG-13)
The Invisible
brill
135
Center Stage 2000,  PG-13)
Center Stage
brill loved it
136
Penelope 2006,  PG)
Penelope
loved it fantasic
137
The Way She Moves 2001,  Unrated)
The Way She Moves
brill
138
Over Her Dead Body 2008,  PG-13)
Over Her Dead Body
brill, so funny
139
Sydney White 2007,  PG-13)
Sydney White
brill so funny
140
Lucky 7 2003,  PG-13)
Lucky 7
gd flim
141
Aliens in the Attic 2009,  PG)
142
Superhero Movie 2008,  PG-13)
Superhero Movie
brill its so funny a bit silly. its a must flim

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments