My Favorite Movies


  ljteague1978's Rating My Rating
1
Stand by Me 1986,  R)
Stand by Me
my fav movie of all time ever!!!!!!
2
Running on Empty 1988,  PG-13)
Running on Empty
love this movie it pushes all the right buttons it cn make you laugh one minute then cry the next
3
Memphis Belle 1990,  PG-13)
Memphis Belle
top film
4
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
be excellent to each other as this film is!!! oh and party on dudes!!!!
5
Bill & Ted's Bogus Journey 1991,  PG)
Bill & Ted's Bogus Journey
station!!!!!!!!!!!!! this film rocks is totally non bogus!
6
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
7
Ace Ventura - When Nature Calls 1995,  PG-13)
8
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
9
Wayne's World 1992,  PG-13)
10
Wayne's World 2 1993,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments